VÝBOR JEDNOTY

Co je to výbor jednoty?

Výbor jednoty je statutárním orgánem jednoty, řídí činnost jednoty v období mezi VH a rozhoduje o všech věcech, které nejsou podle stanov ČOS vyhrazeny jinému orgánu. Schází se nejméně šestkrát do roka a je svoláván starostou. Je odpovědný VH.

Jménem jednoty je oprávněn jednat starosta jednoty nebo v jeho nepřítomnosti místostarosta jednoty. Písemné právní úkony podepisují za jednotu starosta nebo v jeho nepřítomnosti místostarosta jednoty a dále jednatel. Po svém zvolení na valné hromadě volí mezi sebou činovníky a výkonné předsednictvo výboru jednoty.

Funkce

• zajišťuje plnění usnesení valné hromady jednoty a usnesení orgánů župy a ústředních orgánů ČOS,
  • rozhoduje o konkrétních opatřeních v hospodaření jednoty,
  • sestavuje návrh rozpočtu a plánu činnosti na příští období,
  • zřizuje a zrušuje podle potřeby odbory, sbory, sportovní oddíly a komise (např. disciplinární a smírčí),
  • volí a jmenuje, pokud není ve stanovách určeno jinak, členy komisí a sleduje jejich činnost,
  • rozhoduje o přijetí (případně pověřuje touto činností jiný orgán), vyškrtnutí a vyloučení člena jednoty,
  • svolává VH jednoty a předkládá jí zprávu o své činnosti a o svém hospodaření v uplynulém roce.
  • Před skončením funkčního období připraví výbor jednoty pro VH jednoty návrh počtu členů výboru a KK jednoty a návrh kandidátek pro volbu
  • a) starosty jednoty,
  • b) členů nového výboru jednoty a jejich náhradníků a
  • c) členů KK a jejich náhradníků. Při tom bude přihlížet ke schopnostem kandidátů zastávat jmenovité funkce.

Členové

• Starosta: Ing. Jozef Šabľa
  • Místostarosta: Jaroslav Zelený
  • Jednatel: Aleš Frolda