VÍTÁME VÁS NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH TJ SOKOL BRTNICE

Jsme Tělocvičná jednota spadající do župy plk. Švece, která je začleněna do České obce sokolské. Celou obec tvoří 42 sokolských žup a má téměř 200 tisíc členů.

Naše jednota se nachází ve městě Brtnice, které leží mezi Jihlavou a Třebíčí na Českomoravské vrchovině. Malebné historické městečko nabízí kulturní i sportovní vyžití. Dominantami města jsou především renesanční zámek, paulánský klášter, barokní mosty nebo rodný dům světoznámého architekta Josefa Hoffmanna.

TJ Sokol Brtnice Vám nabídne ubytování ve svém rekreačním středisku, stravování v restauraci Na Hřišti, která je součástí areálu, a možnost využít různá sportoviště.

8. říjen Památný den Sokolstva

sokol logoProč si dnešní den připomínáme jako významný den České republiky a Památný den Sokolstva? K objasnění významu dnešního dne se musíme vrátit do období okupace naší vlasti nacisty po vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava. Činnost Sokola byla v období II. světové války oficiálně zastavena 12. dubna 1941. Sokolové však pokračovali v odbojové činnosti proti okupantům a jejich aktivity se zejména po napadení Sovětského svazu Nacistickým Německem. Sjednat nápravu měl zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich.

Číst dál...

Rychlý kontakt

telefon  607 543 573
tjsokolbrtnice@seznam.cz
TJ SOKOL Brtnice
U Pivovaru 762
Brtnice 588 32

Nejbližší akce

Transparentní účet

Partneři

logogc

Projekty

EU

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.