VÍTÁME VÁS NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH TJ SOKOL BRTNICE

Jsme Tělocvičná jednota spadající do župy plk. Švece, která je začleněna do České obce sokolské. Celou obec tvoří 42 sokolských žup a má téměř 200 tisíc členů.

Naše jednota se nachází ve městě Brtnice, které leží mezi Jihlavou a Třebíčí na Českomoravské vrchovině. Malebné historické městečko nabízí kulturní i sportovní vyžití. Dominantami města jsou především renesanční zámek, paulánský klášter, barokní mosty nebo rodný dům světoznámého architekta Josefa Hoffmanna.

TJ Sokol Brtnice Vám nabídne ubytování ve svém rekreačním středisku, stravování v restauraci Na Hřišti, která je součástí areálu, a možnost využít různá sportoviště.

8. říjen Památný den Sokolstva

sokol logoProč si dnešní den připomínáme jako významný den České republiky a Památný den Sokolstva? K objasnění významu dnešního dne se musíme vrátit do období okupace naší vlasti nacisty po vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava. Činnost Sokola byla v období II. světové války oficiálně zastavena 12. dubna 1941. Sokolové však pokračovali v odbojové činnosti proti okupantům a jejich aktivity se zejména po napadení Sovětského svazu Nacistickým Německem. Sjednat nápravu měl zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich.

Číst dál...

telefon  607 543 573