Sportoviště

Posilovna

TJ Sokol Brtnice nabízí pro své členy komplexně zařízenou posilovnu o rozloze cca 40 m2.

Posilovna se nachází v nově vybudovaném objektu „Sportovní zařízení volnočasových aktivit“ u fotbalového hřiště v Brtnici v ulici Za Pivovarem, kromě cvičební plochy je k dispozici uživatelům sprchový kout, WC a šatna.

Z velké části je posilovna vybavena špičkovými posilovacími stroji renomované české firmy KWK s.r.o. http://www.kwk.cz/ , jejichž konstrukce prošla náročným vývojem a vyhovuje nejpřísnějším zdravotním, funkčním i estetickým požadavkům. Všechny stroje jsou navrženy s ohledem na maximální funkčnost, nenáročnou údržbu a dlouhou životnost.

Cvičencům je na více jak 10 strojích umožněno komplexně procvičit jak horní, tak dolní svalové partie.

Jednoruční činky jsou k dispozici od 3 kg do 28 kg s 2 až 3 kg odstupy. Samozřejmostí je i možnost sestavení si jednoručních činek dle vlastní potřeby až do celkové váhy cca 50 kg.

Provozní řád

Posilovna je určena pouze pro členy TJ Sokol Brtnice a slouží pro individuální cvičení na vlastní odpovědnost bez zajištěného instruktorského dozoru.

Ceník

Členský roční příspěvek do TJ Sokol Brtnice 500 Kč
Příspěvek do oddílu kulturistiky Půlroční 400 Kč
Celoroční 600 Kč

Vybavení

Horní kladka, Spodní kladka, Biceps – cihly, Legpress, Předkopávání, Polohovací lavice, Šikmá lavice, Benchpress lavice, Lavice na hyperextenze, Pec-deck, Hrazda na žebřiny, Žebřiny, Zakopávání, Multipress, Jednoruční činky (5kg, 7kg, 9kg, 10kg, 15kg, 17kg, 20kg, 26kg, 28kg), Jednoruční osy, Tyč EZ, Obouruční tyč 200 cm a 150 cm, Kotouče (závaží na činky), Cyklo trenažer, Háky na dřepy (pro multipress)

Zodpovědná osoba

Mgr. Pavel Vlček
Tel.: +420 774 151 007
ul. Haberská 506, Brtnice

Stolní tenis 

 …připravujeme

Antukové kurty

 …připravujeme

Umělý povrch

…připravujeme

Fotbalové hřiště

…připravujeme

Asfaltové hřiště

…připravujeme

Tělocvična s šatnou

…připravujeme

Volnočasová budova

Sportovní zařízení volnočasových aktivit

V rámci operačního programu ROP NUTS II Jihovýchod , prioritní osa Udržitelný rozvoj měst a venkovských sídel, získala naše TJ v roce 2009 dotaci ve výši 9 126 000,- na projekt „Sportovní zařízení volnočasových aktivit“.Celkový rozpočet projektu činil 9 866 594,-. Dotace na výstavbu tvořila 92,5 % z celkového rozpočtu.

Stavba byla započata v červnu roku 2009 a předána k užívání 25.6.2010. Dodavatelem stavby byla firma Start Zelený Brtnice.

Cílem projektu bylo vybudování vyhovujícího zázemí sportovních oddílů na místo bývalých UNIMO buněk, které byly jen dočasným řešením a vlivem času se staly z hlediska kvality občanské vybavenosti nevyhovující.

Sportovní zařízení v současnosti slouží především jako zázemí oddílům všestrannosti, jako šatny a klubovny pro sportovce, které využívají oddíly fotbalu, futsalu, mažoretky a turistický oddíl. Malou tělocvičnu, do které jsme umístili posilovací stroje, využívají 4x v týdnu ženy ke cvičení a muži z oddílů fotbalu a kulturistiky v rámci svých tréninků. Ve společenské místnosti probíhají schůze oddílů. Na hřišti se uskutečnilo během uplynulého roku několik sportovních akcí, různé turnaje, sportovní dny, turnaj městských úřadů s účastí kraje Vysočina a Sokolení 2010, při kterých byla využita krytá terasa jako zázemí moderátorů akcí a ozvučení. Terasa i dětský koutek jsou využívány dětmi a diváky při fotbalových zápasech. Celý objekt je poskytován i místním dobrovolným hasičům pro konání jejich soutěží. Sportovní areál je jediným centrem sportovišť mnoha druhů sportu v celém mikroregionu Černé Lesy. Vlivem plně fungujícího zázemí můžeme uspokojit zvyšující se poptávku po využití volného času sportovní činností a snížit negativní jevy mládeže v regionu. V současné době tak plní TJ Sokol Brtnice funkci poskytovatele veřejné infrastruktury pro volnočasové sportovně zaměřené aktivity.

Město Brtnice se nachází na Českomoravské vrchovině, která je proslulá svým čistým ovzduším, mezi městy Jihlava a Třebíč. Brtnice s místními částmi má 3722 obyvatel. Je členem Mikoregionu Černé Lesy a členem Místní akční skupiny Loucko. Brtnice jako město tvoří přirozené spádové území, které je využíváno dětmi a sportovními kluby z okolních přilehlých obcí, kde nemají možnost využití sportovních areálů pro vlastní rozvoj činnosti. TJ Sokol Brtnice má v městě Brtnice dlouhodobou tradici od roku 1897 a velmi efektivně zajišťuje volnočasové aktivity sportovního zaměření pro občany, děti, sportovní organizace a spolky v městě Brtnici a okolních spádových obcí.